Pod koniec kwietnia kolejni uczniowie, tym razem z klasy 3B wzięli udział w zajęciach czytelniczych z elementami biblioterapii w ramach kontynuacji wychowawczych działań biblioteki szkolnej. Podczas spotkania dzieci poznały pouczające opowiadanie Danuty Parlak, zakupione ze środków Narodowego Funduszu Rozwoju Czytelnictwa. Wysłuchały opowieści pt. „Wystraszek”, która pozwoliła im uświadomić sobie, że nawet bardzo mały i strachliwy człowiek może stać się bohaterem i zasłużyć na uznanie otoczenia. Tym bardziej, jeśli uczyni to w imię przyjaźni. Wystarczy też, że pozostanie sobą i nie będzie próbował udawać kogoś, kim nie jest. Jak zawsze przy takiej okazji, dzieci wykonały piękne rysunki, obrazujące najciekawsze wydarzenia z opowiadania lub przedstawiły postać tytułowego Wystraszka.