Wrażliwa Szkoła 2023 - Szkoła Podstawowa nr 80 im. Budowniczych Portu Północnego

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 10 w Gdańsku
Szkoła Podstawowa nr 80
Przedszkole nr 62

 21 marca obchodzimy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa.  W tym dniu rozmawialiśmy z uczniami na temat tego jak jesteśmy różnorodni, w celu rozwijania postawy tolerancji, otwartości i zrozumienia. Symbolem powyższego dnia jest zakładanie skarpetek nie do pary, aby w ten sposób okazać swoją solidarność z osobami z zespołem Downa. Nasi uczniowie nie tylko zakładali różne skarpetki, ale także wykonali  swoje własne wzory i projekty skarpet, którymi udekorowali drzwi sal lekcyjnych.

3 kwietnia w naszej szkole odbył się Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który był okazją do zwiększenia wiedzy o tym, czym jest autyzm oraz jakie wyzwania stawia przed osobami, które na co dzień z nim się zmagają.

Podczas lekcji uczniowie obejrzeli filmy edukacyjne, mieli możliwość uczestniczenia w pogadankach na temat autyzmu, dowiedzenia jakie specjalne potrzeby mają osoby z autyzmem, jak można im pomóc. Zwróciliśmy uwagę jak ważne jest, aby szanować różnice między ludźmi, wspierać i szanować się wzajemnie.

Tego dnia, na znak wsparcia, uczniowie wykonali niebieskie dłonie (niebieski jest kolorem autyzmu), którymi udekorowali sale lekcyjne.

Działania, które podejmujemy  w naszej szkole, pomagają nam lepiej zrozumieć świat i ludzi wokół nas, a także kształtują nasze postawy i wartości.

Powyższe zadania zrealizowaliśmy zgodnie z projektem Szkoła Promująca Zdrowie w ramach II i III standardu.

powrót do góry