Tydzień Zdrowia 2023 - Szkoła Podstawowa nr 80 im. Budowniczych Portu Północnego

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 10 w Gdańsku
Szkoła Podstawowa nr 80
Przedszkole nr 62

Tegoroczny Tydzień Zdrowia odbył w naszej szkole  się w dniach 20-24 marca pod hasłem „Trzymaj formę!” Wszystkie aktywności zrealizowaliśmy zgodnie definicją zdrowia podaną przez WHO

„Zdrowie – to pełny dobrostan fizyczny, psychiczny i społeczny,

a nie tylko brak choroby lub niepełnosprawności

Przez cały tydzień uczniowie naszej szkoły mieli okazję dowiedzieć się jak dbać o swoje zdrowie. Na lekcjach wychowawczych oglądaliśmy filmy tematyczne (min. zasady zdrowego żywienia, aktywność fizyczna, czytanie etykiet spożywczych), a każdego dnia podczas dwóch przerw śródlekcyjnych można było potańczyć  w rytm muzyki z różnych stron świata. Największą popularnością cieszyły  się tańce makarena i belgijka, które rozruszały sporą część  uczniów i niektórych nauczycieli! Uczniowie wykonali także plakaty związane ze zdrowym stylem życia. Podczas lekcji Fit Klasy omówiono zasady zdrowego odżywiania się, uczniowie obliczali kalorie spożywanych posiłków, przygotowali zdrowe koktajle. W szkolnym „Kuchcikowie” kulinarne zadania skupione zostały na przygotowaniu smacznych i zdrowych sałatek. Uczniowie klas 4-8 przeszli testy sprawnościowe podczas lekcji wychowania fizycznego, a także mieli  okazję sprawdzić swoją wiedzę o zdrowiu biorąc udział w konkursie wiedzy o zdrowiu. Szkolny Tydzień Zdrowia zaakcentowaliśmy także kolorami. Każdego dnia uczniowie przyszli ubrani w wybrany kolor odnoszący się do 5 składników odżywczych.

Podejmowane działania zostały zrealizowane zgodnie z standardem II i III ogólnopolskiego programu Szkoła Promująca Zdrowie.

powrót do góry