W Centrum Szkolenia Polskiego Związku Tenisa Stołowego im. Andrzeja Grubby o 4 komplety medali walczyli chłopcy i dziewczęta reprezentujący gdańskie szkoły podstawowe. Tego dnia zapadły rozstrzygnięcia w Igrzyskach Dzieci oraz Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. W tej fazie turnieju wzięło udział 25 zespołów szkolnych.

Zgłoszone zespoły zostały podzielone na grupy eliminacyjne, w których grano systemem „każdy z każdym”. W kategorii dziewcząt w ramach Igrzysk Dzieci z rocznika 2011 i młodsze udział wzięła trzyosobowa reprezentacja SP80. Po zaciętej rywalizacji bardzo dobrze spisały się Nasze młode uczennice z klasy 3b, które wywalczyły srebrny medal i tytuł Wicemistrzyń Gdańska. Sukces jest tym większy ponieważ dziewczęta rywalizowały z koleżankami o 2 i 3 lata starszymi. Warto również nadmienić, że jest to efekt prowadzonej w SP80 przez Krzysztofa Krysteckiego przy współpracy z klubem MRKS innowacji pedagogicznej z tenisa stołowego.

Po zakończeniu każdej kategorii rozgrywek przedstawiciel Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego udekorował 3 najlepsze drużyny pucharami i medalami, a także wręczył czołowej „6” pamiątkowe dyplomy.

Skład Naszej srebrnej reprezentacji:

Amelia Laska, Zuzia Weselak, Natalia Licznerska oraz trener Krzysztof Krystecki.

Serdecznie gratulujemy !!!