W tym roku, w październiku nasi nauczyciele bibliotekarze postanowili włączyć się  obchody  Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Jego głównym celem było zapoznanie uczniów z baśniami i legendami ze wszystkich stron świata. Panie bibliotekarki wybrały piękną baśń indiańską pt. Jak się na niebie pojawiły słońce i księżyc, którą p. Marta przeczytała kolejno wszystkim klasom 0-III. Na jej podstawie uczniowie klas drugich i trzecich napisali krótki test sprawdzający zrozumienie tekstu, a zadaniem maluchów było wykonanie ilustracji do czytanej baśni. Dla zwycięzców konkursu przygotowano słodkie upominki.

W kategorii „ilustracja” kolejne miejsca zajęli:

I m.   Natalia Licznerska, kl. 1b,

II m. Paweł Kowalski, grupa „0”,

III m. Mikołaj Gąsior, gr. „0”,  Lena Żarlińska, kl. 1a.

W klasach drugich i trzecich w kategorii „test z wiedzy” maksymalną liczbę punktów uzyskało aż 44 uczniów.

Zwycięzcom gratulujemy!