Uczniowie klasy 7b odwiedzili  Izbę Pamięci Cła i Skarbowości oraz  Drugi Urząd Skarbowy w Gdańsku.

Podczas wizyty w Izbie Pamięci Cła i Skarbowości uczniowie poznali historię celnictwa i skarbowości na Pomorzu. Mogli zobaczyć liczne eksponaty oraz  dokumenty dotyczące administracji celnej i skarbowej II Rzeczypospolitej.

W Urzędzie Skarbowym siódmoklasiści mieli okazję zobaczyć, jak wygląda praca w urzędzie, zwiedzić stanowiska pracy na Sali Obsługi Podatnika, obejrzeć archiwum i gabinet urzędnika skarbowego.

W trakcie spotkania uczniowie dowiedzieli się m.in.: czym są podatki, dlaczego trzeba je płacić, czym zajmują się na co dzień pracownicy i funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej.

Dzieci wykazywały zainteresowanie poruszanymi tematami. Było dużo pytań i ciekawych spostrzeżeń.