Mistrzostwa Gdańska w sztafetach sprawnościowych

10 czerwca br. Szkoła Podstawowa nr 27 gościła finalistów sztafet sprawnościowych klas drugich i trzecich. Sztafety sprawnościowe do klasyfikacji Gdańskiej Olimpiady Młodzieży powróciły po kilkuletniej przerwie. Do finałowej rywalizacji przystąpiły 4 gdańskie drużyny: Szkoła Podstawowa nr 80 z Przymorza, Szkoła Podstawowa nr 79 również z Przymorza, Szkoła Podstawowa nr 48 z Zaspy, oraz gospodarze – Szkoła Podstawowa nr 27 ze Srebrników. Zadaniem wszystkich zgromadzonych zespołów było jak najszybsze wykonanie 5 konkurencji, w każdej brało udział 12 zawodników po sześć osób z drugich i trzecich klas.

Bardzo dobrze spisała się reprezentacja naszej szkoły, która po zaciętej rywalizacji zajęła 2 miejsce zdobywając tytuł Wicemistrzów Gdańska.

Po zakończeniu zmagań wszystkie zgromadzone drużyny uhonorowano medalami i pucharami, a także wręczono im pamiątkowe dyplomy.

Oto skład naszej reprezentacji: Marcin Gumowski, Mateusz Maciejewski, Marek Platta, Paweł Kowalski, Artem Grygorenko, Marcel Nowacki, Feliks Chyła, Adam Domagała, Karina Chojnicka, Pola Walkowska, Amelia Laska, Natalia Licznerska, Zofia Sarafin, Sra Kucharz, Nikola Ogrodowczyk, Mia Kobus oraz trenerzy Dagmara Puzinowska i Krzysztof Krystecki.