Mistrzostwa Gdańska w drużynowej i indywidualnej lekkoatletyce

Sezon startowy w pełni, tym bardziej nie powinno dziwić, że lekkoatleci tłumnie wybiegli na stadiony. Nie inaczej było 8 maja na Gdańskim Stadionie Lekkoatletycznym. Tego dnia do rywalizacji w indywidulanej oraz drużynowej lekkoatletyce przystąpili uczniowie starszych klas szkół podstawowych. W zawodach brali udział uczniowie reprezentujący 16 zespołów szkolnych. Po kilkugodzinnej rywalizacji poznaliśmy nowych Mistrzów lekkoatletyki w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. Oprócz rozgrywanych tego dnia konkurencji indywidualnych wyniki osiągnięte przez poszczególnych zawodników sumowano do klasyfikacji drużynowej. Podczas zawodów sędziowie skrzętnie rejestrowali wyniki poszczególnych startujących w następujących konkurencjach: biegu na dystansie 100 metrów, biegu na dystansie 300 metrów, biegu na dystansie 600 metrów, biegu na dystansie 1000 metrów, skoku w dal, skoku w wzwyż, pchnięciu kulą, chodzie sportowym, sztafecie 4 x 100 metrów. Na końcowy wynik każdej drużyny składały się rezultaty osiągnięte przez poszczególnych zawodników.

Pośród startujących wielu drużyn bardzo dobrze spisała się reprezentacja naszej szkoły, która zajęła 3 miejsce zdobywając brązowe medale.

Indywidualnie najlepiej spisali się:

Jakub Kieliszczyk 2 miejsce w biegu na 1000m

Łuksz Miecznikowski 2 miejsce w chodzie na 2000 m

Olek Derewońko 2 miejsce w biegu na 600m

Arsenii Olshevskyi, Antoni Wysocki, Oskar Fronczak, Piotr Kowalski w sztafecie 4x100m.

Pozostali nasi zawodnicy: Wiktor Skup, Hubert Rudowski, Patryk Krasnowski, Piotr Ihnatowicz oraz trenerzy: Krzysztof Krystecki i Hubert Mosiejko.