W grudnia 2023 roku kolejny raz dzieci i młodzież z gdańskich szkół podstawowych spotkały się w Hali Lekkoatletycznej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu, aby rywalizować podczas Halowych Mistrzostw Gdańskich Szkół w Lekkoatletyce. Istnieje wiele powodów, dla których co roku ta grudniowa halowa impreza gromadzi młodych lekkoatletów. Jedni chcą sprawdzić swoją formę w rywalizacji ze swoimi rówieśnikami, dla stawiających swoje pierwsze lekkoatletyczne kroki to pierwszy poważny start, jeszcze inni zachęceni przez kolegów i koleżanki próbują swoich sił w rywalizacji z innymi.

Celem zawodów była popularyzacja i upowszechnianie lekkoatletyki jako zdrowej i najprostszej formy aktywnego wypoczynku wśród dzieci i młodzieży szkół podstawowych, oraz zachęcenie najzdolniejszych do podjęcia zajęć treningowych w tej dyscyplinie.

W zawodach wzięły udział zarówno dziewczęta jak i chłopcy, którzy podzieleni zostali na 3 kategorie wiekowe: rocznik 2009 – 2010, rocznik 2011 – 2012, rocznik 2013 i młodsi. Uczestnicy rywalizowali w 3 konkurencjach lekkoatletycznych. Chłopcy w skoku w dal i biegach na dystansie 60 oraz 1000 m. W kategorii dziewcząt w zamian za 1000 metrów uczestniczki pobiegły na dystansie 600 metrów.

Każda konkurencja lekkoatletyczna, po zakończeniu rywalizacji, miała swoje zwieńczenie w postaci uroczystej dekoracji. Każdorazowo trójka medalistów otrzymywała z rąk organizatora – Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego - pamiątkowe medale oraz upominki. W sumie podczas całych zawodów rozdano 18 kompletów medali, o które dzielnie walczyło ponad 160 uczestników.

Naszą szkołę reprezentowali:

Jakub Kieliszczyk, Oskar Fronczak, Antek Wysocki, Arsenii Olshevskyi, Patryk Sitnik, Kornel Witek, Marcin Gumowski, Olga Gumowska, Amelia Laska, Mia Kobus oraz trenerzy Krzysztof Krystecki i Hubert Mosiejko.

Po zaciętej rywalizacji najlepiej spisali się Jakub Kieliszczyk, który wywalczył złoty medal i tytuł Mistrza Gdańska w biegu na 1000 metrów oraz Hubert Skup, który wywalczył 2 medale - srebrny w biegu na 60 metrów oraz brązowy w skoku w dal.

Gratulujemy naszym reprezentantom oraz trenerom.