To już kolejny sezon, kiedy młodzi adepci Królowej Sportu spotykają się na Gdańskim Stadionie Lekkoatletycznym, aby podczas Wielkiego Finału wojewódzkiego „Gdańskiego etapu Czwartków Lekkoatletycznych, konkurować ze sobą o miano najlepszych oraz prawo startu w ogólnopolskim finale.

W piątek 17 maja wielu z nich zwieńczyło swoją całoroczną pracę podczas finałowych zawodów. Najlepsi z nich na koniec swoich zmagań stanęli na podium, gdzie zostali udekorowani medalami. Zanim jednak to się stało uczestnicy sportowych zmagań mierzyli się ze swoimi słabościami oraz silną konkurencją, która tego roku postawiła wysokie wymagania.

Najlepiej z naszej szkoły spisali się:

Igor Przytarski 1 miejsce w biegu na 300m oraz 3 miejsce w skoku w dal w kategorii 12 latków

Hubert Skup 1 miejsce w biegu na 300 m w kategorii 11 latków

Olga Gumowska 1 miejsce w pchnięciu kulą kategorii 12 latków

Maja Camdzić 2 miejsce w pchnięciu kulą kategorii 12 latków

Emilia Waleńska 3 miejsce w rzucie piłeczką palantową w kategorii 12 latków

To już koniec tegorocznych zmagań lekkoatletów w formule „Czwartków” na gdańskiej ziemi. Najlepsi z nich rywalizowali w 30 Ogólnopolskim Finale „ Czwartków Lekkoatletycznych”, który odbył się w dniach 14-16 czerwca w Łodzi.

Najlepszy wynik w Finale Ogólnopolskim wśród zawodników z naszej szkoły uzyskał Igor Przytarski, który po zaciętej walce w rywalizacji, w której startowało 42 zawodników zajął 6 miejsce w Polsce w biegu na 300 m w kategorii 12 latków.

Gratulacje dla Igora i trenera Krzysztofa Krysteckiego.