WIELKI MARATON CZYTELNICZY 2021/22

Wraz z Organizatorami zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Wielkiego Maratonu Czytelniczego - ogólnopolskiego konkursu pod Honorowymi Patronatami Prezydent Miasta Gdańska i Pomorskiego Kuratora Oświaty. Konkurs polega na przeczytaniu co miesiąc wskazanej przez organizatorów książki oraz napisaniu testu sprawdzającego znajomość treści i rozumienie problematyki utworu. Organizatorzy nie zapewniają uczestnikom lektur, zdobycie wskazanej książki należy do Maratończyków.

Chętnych zapraszamy do zapisów w szkolnej bibliotece. Prosimy uczniów o zgłaszanie się do czwartku 16 września. Pierwsze testy odbędą się w dniach 11-13 października, szczegóły podamy
w późniejszym terminie.

Lektury na październik:

· Spotkacie nowych przyjaciół

(uczniowie klas II – III szkół podstawowych): Wojciech Kołyszko, Wstyd i latający śpiwór

· Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca

(uczniowie klas IV – VI szkół podstawowych):

Paweł Beręsewicz, Tajemnica człowieka z blizną

· W lustrze książki

(uczniowie klas VII – VIII szkół podstawowych): Robert Beatty, Willa dziewczyna z lasu

Informacje i regulamin dotyczące Wielkiego Maratonu Czytelniczego znajdują się na stronie Organizatora:

LEKTURY NA WRZESIEŃ: