Wielki Maraton Czytelniczy 2020/21 - Szkoła Podstawowa nr 80 im. Budowniczych Portu Północnego

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 10 w Gdańsku

Wielki Maraton Czytelniczy

2020/2021

Wraz z Organizatorami zapraszamy do udziału w kolejnej edycji ogólnopolskiego konkursu dla uczniów - Wielkiego Maratonu Czytelniczego. Konkurs polega na przeczytaniu co miesiąc wskazanej przez organizatorów książki oraz napisaniu testu sprawdzającego znajomość treści i rozumienie problematyki utworu. Organizatorzy nie zapewniają uczestnikom lektur, zdobycie wskazanej książki należy do Maratończyków. Chętnych zapraszamy do zapisów w szkolnej bibliotece. Prosimy uczniów o zgłaszanie się do piątku 25 września. Pierwsze testy odbędą się w dniach 5-8 października, szczegóły podamy w późniejszym terminie.

Lektury na MARZEC
WMC dla Najmłodszych „Spotkacie Nowych Przyjaciół” dla uczniów klas II - III szkół podstawowych Ann-Cath Vestly, 8+2 i sztormowy wiatr
WMC „Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca” dla uczniów klas IV - VI szkół podstawowych Marcin Szczygielski, Bez piątej klepki
WMC „W lustrze książki” dla uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych Zofia Kossak-Szczucka, Król Trędowaty
Lektury na LUTY
Dla uczniów klas II - III szkół podstawowych Wojciech Kołyszko, Smutek i zaklęte miasto Uwaga! Poprzednie wydanie (z tą samą treścią) nosiło tytuł: Zaklęte miasto i sekrety smutku
Dla uczniów klas IV - VI szkół podstawowych Katarzyna Ryrych, Mała wojna
Dla uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych Antoni R. Ossendowski, W polskiej dżungli
Lektury na STYCZEŃ
Dla uczniów klas II - III szkół podstawowych - Elżbieta Zubrzycka, Filip, lis i magia słów
Dla uczniów klas IV - VI szkół podstawowych - Marta Milewska, Po co nam ta szkoła
Dla uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych - Markus Zusak, Złodziejka książek
Lektury na GRUDZIEŃ
-Dla uczniów klas II - III szkół podstawowych Katarzyna Ryrych "Wilczek"
-Dla uczniów klas IV - VI szkół podstawowych Erin Hunter "Wojownicy. Ucieczka w dzicz"
-Dla uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych Kazimierz Szymeczko "Pościg za czarną hondą"
Lektury LISTOPAD
- dla uczniów klas II - III szkół podstawowych - Justyna Bednarek, Babcocha
- dla uczniów klas IV - VI szkół podstawowych - Katarzyna Kielecka, Gieśki
- dla uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych - Fleur Hitchcock, Morderstwo w środku zimy

Lektury PAŹDZIERNIK

Lektura dla klas 2-3

„Spotkacie Nowych Przyjaciół” dla uczniów klas II -III szkół podstawowych Czerwińska-Rydel, Słońcem na papierze. Wesoła opowieść o Kornelu Makuszyńskim     UWAGA! Książka wyszła też pod tytułem: Słońcem na papierze. Niezwykłe losy Kornela Makuszyńskiego (identyczna treść).

Uwaga!

W związku z wielkimi problemami związanymi ze zdobyciem lektury "Słońcem na papierze" (brakiem w księgarniach i bibliotekach) organizatorzy Maratonu postanowili dołączyć do listy lektur "Dzieci pana Astronoma" Wandy Chotomskiej. Pozycja ta będzie alternatywą dla "Słońcem na papierze". Dzieci, które nie mają możliwości przeczytania książki Anny Czerwińskiej-Rydel, mogą przeczytać książkę Wandy Chotomskiej.

Lektura dla klas 4-6

Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca” dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych

1. Bąkiewicz, K. Szymeczko, P. Wakuła, Piastowskie orły. 10 opowiadań z czasów Piastów

Lektura dla klas 7-8