Uczniowie klasy 8. na warsztatach chemicznych w CKZiU nr 2 w Gdańsku

24 stycznia br. uczniowie klasy 8. wzięli udział w ćwiczeniach laboratoryjnych z chemii w CKZiU nr 2 w Gdańsku. W profesjonalnych pracowniach chemii organicznej i nieorganicznej samodzielnie przeprowadzali eksperymenty, nabywając w ten sposób umiejętności posługiwania się sprzętem i szkłem laboratoryjnym oraz odczynnikami chemicznymi.

Zajęcia poświęcone były: otrzymywaniu i badaniu właściwości wodorotlenków praktycznie nierozpuszczalnych w wodzie; badaniu odczynu wodnych roztworów kwasów, zasad i soli z użyciem wskaźników chemicznych; barwnym reakcjom strąceniowym. Druga część ćwiczeń dotyczyła wykrywania związków biogennych i innych zanieczyszczeń.

Zajęcia w CKZiU nr 2 były dla naszych uczniów cennym doświadczeniem i z pewnością pomogą rozbudzić w nich zainteresowanie prawdziwą nauką. Kolejne- już 29 marca.

Karina Bołkowska