REKRUTACJA 2022/2023 - Informacje

Szanowni Rodzice,

na stronie Gdańskiej Platformy Edukacyjnej znajdują się informacje o terminach rekrutacji do oddziałów przedszkolnych w szkołach i klas pierwszych na rok szkolny 2022/23 oraz link do logowania do WITRYNY KANDYDATA:

Rekrutacja rusza 7 marca 2022r. o godz.12.00.

Zapraszamy do WIRTUALNEGO SPACERU PO NASZEJ SZKOLE!

W roku szkolnym 2022/2023 planujemy utworzyć trzy klasy pierwsze ogólnodostępne.

Twoje dziecko interesuje się naukami ścisłymi? A może wprost przeciwnie, nie przepada za nimi, a Ty szukasz sposobu, by zainteresować je nauką? Twoje dziecko przejawia uzdolnienia artystyczne, uwielbia odkrywać i poszukiwać? Dobrze trafiłeś! W roku szkolnym 2022/2023 zaplanowaliśmy utworzenie klas pierwszych ogólnodostępnych z innowacyjnymi programami:

CYFROWA KLASA – Musimy dotrzymywać kroku cyfrowej rewolucji również w szkole. Naszym celem jest oswojenie nowoczesnych technologii, nauczenie najmłodszych bezpiecznego i odpowiedzialnego z nich korzystania. Jak wiadomo nauka przez zabawę jest najskuteczniejsza, a więc w ruch pójdą maty kodujące, ozoboty, myszki interaktywne, puzzle do nauki programowania, tablety i wiele innych ciekawych i nieszablonowych pomocy dydaktycznych.

KLASA ODKRYWCÓW – Ciekawość poznawcza dziecka leży w jego naturze. Chcemy połączyć naukę z pasją tworzenia, samodzielnym poszukiwaniem i odkrywaniem. Towarzyszyć nam będą doświadczenia, eksperymenty, obserwacje, analizowanie i wyciąganie wniosków. Wspólnie będziemy podążać za tym co nieznane i tajemnicze.

KLASA MAŁYCH ARTYSTÓW – Rozpoczynamy wspaniałą podróż „Od zabawy do nauki poprzez sztukę”. Dzieci poprzez spotkanie ze sztuką tworzyć będą swoje dzieła z wykorzystaniem różnych materiałów i technik plastycznych. To będzie niezwykła podróż przez świat farb, kredek, kolorowych papierów, podczas której dzieci będą rysowały, malowały, lepiły i wycinały. Rozwój wyobraźni, zdolności manualnych, możliwość wyładowania emocji, a to wszystko dzięki sztuce. Podróż ta będzie cudowną zabawą, podczas której pierwszaki będą pracowały indywidualnie i w zespole, rozwiną swoją kreatywność. Zobaczą, że warto nie tylko pytać, ale też poznawać świat wszystkimi zmysłami. Pamiętaj, sztuka nie znosi nudy! Dołącz do nas!

Nowość:

"SPOTKANIA Z PIŁECZKĄ I  RAKIETKĄ" - Zajęcia tenisa stołowego prowadzone nieodpłatnie przez nauczyciela wychowania fizycznego we współpracy z Pomorskim Wojewódzkim Związkiem Tenisa Stołowego.

W roku szkolnym 2022/2023 planujemy utworzyć jeden oddział przedszkolny, funkcjonujący na takich samych zasadach, jak grupy w przedszkolach.

Zapewniamy 10-godzinną bezpłatną opiekę dwóch nauczycieli (w godz.6.30-16.30). Pomieszczenie oddziału przedszkolnego jest podzielone na część dydaktyczną i część rekreacyjno-zabawową. Sala jest kolorowa, wyposażona w estetyczne i funkcjonalne meble dostosowane do wzrostu dzieci. Dzieci mają do dyspozycji dużą ilość różnorodnych zabawek i gier, które dają im nie tylko rozrywkę, ale także stymulują ich rozwój manualny i intelektualny. W trakcie zajęć dzieci mogą korzystać z "Krainy Malucha" (plac zabaw, plac sportowy, ogród szkolny).

Posiłek spożywany jest na stołówce szkolnej w czasie zajęć pod opieką nauczyciela.

Oddział przedszkolny posiada oddzielną szatnię.

REALIZUJEMY:

1) innowacje pedagogiczne:
- BAS, TON, SLAP - nauka gry na bębnach Djembe,
- nauka programowania Scottie Go!, Photon,
- DOC - mówiący robot edukacyjny.
2) rozszerzony program edukacji kulturowej (teatr, kino, koncerty muzyczne, wycieczki, spotkania z ciekawymi ludźmi, bal karnawałowy, piknik rodzinny),
3) rozszerzony program edukacji
- zajęcia języka angielskiego prowadzone codziennie w wymiarze 0,5 godz.,
- kuchcikowo,
- mali naukowcy - kreatywni odkrywcy,
- czytanie na dywanie,
- FITKlasa,
- rytmika,
- zajęcia otwarte dla rodziców z dziećmi.

Nowość:

"Poranki z Martą" - spotkania edukacyjne, w trakcie których dzieci poznają nowe słowa, ich znaczenie, przygotowując się do nauki czytania. Wszystko w atmosferze dobrej zabawy!