W środę, 29 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, ustanowiony przez Polską Izbę Książki w rocznicę urodzin  JANINY PORAZIŃSKIEJ – znanej i poczytnej autorki oraz współzałożycielki popularnego czasopisma „Płomyk".

W tym dniu panie bibliotekarki odwiedziły maluchy z grupy przedszkolnej oraz klas pierwszych, aby przedstawić im sylwetkę pisarki i zaprezentować książki jej autorstwa dostępne w bibliotece szkolnej. Dzieci wysłuchały „misiowych” rymowanek oraz znanego wiersza „Na Wojtusia”. Już wkrótce będą mogły uczestniczyć w zajęciach czytelniczych pod hasłem „Czytanie na śniadanie”, podczas których na początek poznają losy najsłynniejszej „Kozuchy Kłamczuchy” J. Porazińskiej.

Klasę 2b odwiedziłą nasza p.Ania, która jako pracownik szkoły włączyła się do akcji czytania dzieciom. Uczniowie  wysłuchali "Gang Swojaków" :) Dziękujemy!