OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

29 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Został on ustanowiony w 2001 r. przez Polską Izbę Książki w rocznicę urodzin JANINY PORAZIŃSKIEJ – autorki utworów dla dzieci i młodzieży oraz współzałożycielki popularnego czasopisma "Płomyk".

Z tej okazji w bibliotece szkolnej dla czytelników przygotowano wystawę poświęconą temu wydarzeniu. W tym dniu panie bibliotekarki odwiedziły dzieci z grupy przedszkolnej oraz klas młodszych, którym przeczytały fragmenty utworu "Pamiętnik Czarnego Noska". Po lekturze dzieci otrzymały postać misia do pokolorowania oraz zostały zaproszone do udziału w konkursie na ułożenie zabawnego dwuwiersza, który mógłby zostać wypowiedziany przez tego sympatycznego bohatera poznanego utworu.

Na prace czekamy do czwartku, a rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w przyszłym tygodniu.