W dniach 4-6 września 2020 roku najlepsi polscy lekkoatleci z roczników 2007 i młodsi wystąpili w Finale Krajowym „Czwartków lekkoatletycznych” odbywającym się w Łodzi. Reprezentacja miasta Gdańska liczyła 42 zawodników, wśród nich sześcioosobowa grupa lekkoatletów z SP 80:
Aleksandra Woźniak, Piotr Kowalski, Mikołaj Mańkowski, Jakub Kieliszczyk, Julia Jefimik, Patryk Krasnowski oraz trener i kierownik ekipy Gdańska – Krzysztof Krystecki.
„Czwartki Lekkoatletyczne” to ogólnopolska akcja aktywizująca najmłodszych do uprawiania sportu, która co roku zwieńcza cykl „Czwartków” Ogólnopolskimi Finałami. Zasadniczym celem cyklu imprez dla dzieci i młodzieży jest promowanie systematycznej pracy prowadzącej do osiągania wartościowych rezultatów sportowych.
Podczas dwudniowych zawodów młodzi sportowcy rywalizowali w 6 konkurencjach lekkoatletycznych: biegach na 60, 300, 600 (dziewczęta) i 1000 (chłopcy) metrów; skokach wzwyż i w dal oraz rzucie piłeczką palantową. Zanim jednak młodzi lekkoatleci przyjechali do Łodzi, musieli najpierw przejść krajowe eliminacje, w których wzięło udział tysiące adeptów lekkoatletyki. Podczas fazy eliminacyjnej uczestnikom zalicza się pięć najlepszych startów, po czym do Finału Ogólnopolskiego awansuje po trzech zawodników z najlepszymi wynikami w każdej konkurencji.
Co prawda pandemia koronawirusa spowodowała, że nie udało się zorganizować żadnego ze startów zaplanowanych na wiosnę, jednak podczas wrześniowego Finału Krajowego w Łodzi na starcie pojawiło się ponad 2 tysiące dziewcząt i chłopców reprezentujących 95 polskich miast.
Gdańsk w klasyfikacji generalnej miast zajął bardzo wysokie 3 miejsce.
Z naszej szkoły najlepiej spisali się:
Mikołaj Mańkowski 5 m w skoku w dal
Jakub Kieliszczyk 10 m w biegu na 1000 m
Piotr Kowalski 11 m w skoku w dal
Gratulujemy zawodnikom i zapraszamy do kolejnych eliminacji.

Krzysztof Krystecki