W dniu 27 maja 2022 r., odbył się w szkolnej bibliotece Konkurs Recytatorski dla klas 0-1 oraz Konkurs Poetycko - Literacki dla klas 2-3 pod nazwą "Kochamy zwierzęta".  Po brawurowej recytacji wiersza ucznia klasy "0", Mikołaja Gąsiora oraz wspaniałych prezentacjach swoich własnych utworów  (wierszy i opowiadań) w wykonaniu następujących uczniów: Kuby Binerowskiego –  2a,  Kaliny Jedenasty – 2a,  Mikołaja Szostaka - 3c, Zosi Śnieg –  3c  oraz  Natalii Tolak – 2a, Komisja Konkursowa postanowiła  wyróżnić wszystkich uczestników konkursu,  przyznając naszym młodym twórcom i  recytatorowi  -  I miejsca.
Gratuluję wszystkim, wielkie brawa!

Małgorzata Stasiuk