W pierwszych dniach listopada dzieci z grupy przedszkolnej oraz uczniowie wszystkich klas młodszych ponownie gościli u siebie papierowy teatrzyk kamishibai. Ta forma krzewienia żywego słowa, która bazuje na tekstach o charakterze edukacyjnym, realizuje również ważne cele wychowawcze.

Tym razem nasi podopieczni poznali piękną opowieść „O orle, który myślał, że jest kogutem”. Śledząc i analizując losy głównego bohatera spektaklu, dzieci przekonały się, że mają możliwość zrealizowania każdego swojego marzenia. Wystarczy tylko, że będą mocno w nie wierzyć i konsekwentnie dążyć do celu. Nie powinny rezygnować ze swoich marzeń, bo tylko osiągając upragnione cele, mają szansę przekonać się, na co je stać i jak wiele mogą osiągnąć w życiu.

Cieszymy się, że przedstawienia spotkały się z tak miłym przyjęciem uczniów.