GDAŃSKI TYDZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

Od 20 do 24 września nasza zerówka brała udział w Gdańskim Tygodniu Przedszkolaka, który w tym roku opierał się na SWOBODNEJ  ZABAWIE.

Swobodna zabawa to taka forma zabawy kreatywnej i ruchowej, która nie jest narzucona przez dorosłych. Dziecko samo decyduje, co będzie robić podczas zabawy. To zabawa, która odbywa się na zasadach i warunkach ustalonych przez dziecko. W zależności od jej koncepcji i wieku dziecka odbywa się ona w obecności opiekuna, ale jej najważniejszą i podstawową zasadą jest, że (dopóki dziecku nie grozi niebezpieczeństwo) dorosły w żaden sposób nie ingeruje w formę tej zabawy (nie wartościuje jej, nie ocenia, nie krytykuje, nie upomina i nie neguje dziecka, ale uważnie mu towarzyszy).