Tym razem nie w czwartek, ale w poniedziałek 8 maja br. Gdański Stadion Lekkoatletyczny gościł finalistów gdańskiego etapu „Czwartków Lekkoatletycznych” - akcji skierowanej do najmłodszych lekkoatletów.

Jak co roku, organizatorzy nie mogą narzekać na brak chętnych do rywalizacji w podstawowych konkurencjach lekkoatletycznych. Ponad 300 dziewcząt jak i chłopców zameldowało się na skoczniach, bieżniach i rzutniach a by bić kolejne życiowe rekordy. Przy asyście trenerów, ale także rodziców i kolegów, wielu zawodników mogło sprawdzić swoje sportowe możliwości w bezpośredniej rywalizacji. Od lat uczestnicy biorą udział w następujących konkurencjach: skoku w dal, biegu na 60 m, biegu na 300 metrów, biegu na 600 metrów, biegu na 1000 metrów, rzucie piłeczką palantową oraz najstarsi lekkoatleci w pchnięciu kulą.

W sześciu kategoriach uzależnionych od wieku jak i płci, gdańscy uczniowie rywalizowali w serii jesiennych i wiosennych startów. Najlepsi, którzy podczas całego cyklu zawodów uczestniczyli w 5 imprezach, otrzymali prawo startu w finałowej rozgrywce. Podczas „Wielkiego Finału” najlepsi zawodnicy uzyskali przepustki do ogólnopolskiego finału, który odbędzie się w Łodzi pomiędzy 16 i 18 czerwca br. Na podstawie wyników uzyskanych we wszystkich startach zostanie powołana drużyna reprezentująca Gdańsk na łódzkiej arenie.

Na koniec finałowej rywalizacji najlepsi uczestnicy w każdej konkurencji zostali uhonorowani pamiątkowymi medalami. W poniższym zestawieniu prezentujemy wyróżniających się zawodników. W dalszej kolejności znajduje się zestawienie udziału wszystkich zawodników (5 startów i udział w finale).

Z nasze szkoły najlepiej spisali się:

Patryk Sitnik 2 miejsce w skoku w dal

Gaja Zabielska 3 miejsce w biegu na 300 m

Iga Kutczyńska 2 miejsce w pchnięciu kulą

Wszyscy medaliści uzyskali awans do Finału ogólnopolskiego.

Gratulacje dla zawodników i trenera.