„Miś ma w oczach szklane kulki, po to misiem jest,
Żeby było kogo tulić, kiedy pada deszcz.
Miś ma uszy do targania, po to misiem jest,
żeby mieć coś do kochania i wytarcia łez.”

(autor nieznany "Piosenka o misiu")

Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe misie opanowały naszą szkołę. „Przybyły” ze swoimi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś.

W naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia 24 i 27 listopada. Uczniowie mogli przynieść do szkoły swojego ulubionego pluszowego przyjaciela, który niewątpliwie umilił im czas spędzony w szkole. Dzieci poznały historię narodzin pluszowego misia oraz ideę święta najpopularniejszej dziecięcej zabawki. Następnie prezentowali swoje ulubione misie, uczestniczyli w grach i zabawach. Poznały bohaterów bajek- Misia Uszatka, Kubusia Puchatka, Coralgola, misia Yogi i innych.

Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

Dziękujemy wszystkim!

MSU