Dnia 15 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kropki. To popularne święto kreatywności i zabawy.

Skąd właściwie wzięło się to święto?

Zacznijmy zatem od początku… W 2003 roku amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds wydał książeczkę pod tytułem “The Dot”, czyli “Kropka”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Książka ta została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków i wydana alfabetem Braille’a. Szybko zyskała popularność wśród najmłodszych czytelników, inspirując dzieci do odkrywania swoich talentów.

Nie inaczej było w naszej szkole! Tego dnia uczniów klas 0-3 połączyły kropki nie tylko na ubraniach. Nie zabrakło kropkowych prac plastycznych, zakropkowanych zadań, zabaw czy specjalnie przygotowanych na tę okazję kart pracy. W tym dniu powstały niezwykłe kropkowe dzieła sztuki. Był to też czas, aby porozmawiać z dziećmi na temat ich talentów i obudzić w nich pokłady kreatywności.

Śmiało należy stwierdzić, że uczniowie naszej szkoły to niewątpliwe pomysłowe dzieciaki.