20 lat w Unii Europejskiej

Z okazji 20 rocznicy przystąpienia Polski do UE uczniowie klas 7 i 8 wzięli udział w szkolnym, interdyscyplinarnym  konkursie wiedzy o państwach Europy i strukturach Unii Europejskiej pod hasłem Zjednoczona Europa. Test wiedzy przeprowadzono 22 kwietnia. W konkursie wzięło udział 26 uczniów. Zwycięzcami konkursu zostali:

I miejsce Wiktor Skup z klasy 8b

II miejsce Filip Zdrożny z klasy 8b

III miejsce Tymon Lewandowski z klasy 7b

Uczniowie, którzy zajęli miejsca od 1-10 będą mogli reprezentować nasza szkołę w Wojewódzkim  Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej dla uczennic i uczniów 7 i 8 klas województwa pomorskiego, którego organizatorem jest Stowarzyszenie „Pomorskie w Unii Europejskiej” oraz Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego.  Wykonawcą Konkursu jest Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku, a patronat honorowy nad Konkursem objęło Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce oraz Pomorski Kurator Oświaty w Gdańsku. Nagrodą główną jest wyjazd do Brukseli i zwiedzanie Parlamentu Europejskiego.

Gratulujemy zwycięzcom szkolnych eliminacji i życzymy sukcesów w kolejnym konkursie!

Szkolni koordynatorzy: Anna Pisowacka, Beata Resmer, Kinga Lisiecka-Cydzik